Felietony i Porady

Premiera filmu "Wkręceni"

Dodano 10 stycznia 2014 01:01, przez Redakcja&AKPA
Premiera filmu "Wkręceni"

Premiera filmu "Wkręceni"
"Wkręceni" to opowieść o trzech przyjaciołach: Franek "Franczesko" Szpak (Piotr Adamczyk), Zenobiusz "Fikoł" Kozioł (Bartosz Opania) oraz Tomek "Szyja" Zarówny (Paweł Domagała) znają się od lat i razem pracują w fabryce samochodów na Śląsku. Nie tracą rezonu, gdy w wyniku grupowych zwolnień całą trójka traci posady - tuż po otrzymaniu odprawy postanawiają hucznie zaszaleć w stolicy. Imprezowy weekend kończy się przymusowym postojem wypożyczonym samochodem w szczerym polu. I właśnie w okolicach urokliwego Zarzecza rozpocznie się prawdziwa komedia omyłek. Trójka bohaterów zostanie bowiem wzięta za poważnych niemieckich inwestorów. Kto dał się wkręcić? O tym mogli przekonać się przybyli w dniu 9 stycznia 2014 r. na premierę filmu, która odbyła się w warszawskim kinie Cinema City w centrum handlowym Arkadia.
"Nie ma prostej recepty na dobrą komedię. Dobrze jest mieć, tak jak w tym przypadku, dobrych i sprawdzonych aktorów. Do tego na planie musi być dobry duch, aby ludzie uwolnili z siebie to, co najlepsze. Moją największą ambicją w przypadku tego filmu było to, aby komedia była wdzięczna, a bohaterowie dawali się lubić. Myślę, że to udało się zrobić, ale werdykt pozostawiam widzom" - powiedział Piotr Wereśniak, reżyser filmu. Podczas części oficjalnej podziękował także wszystkim utalentowanym artystom za ich zaangażowanie. "Komedia zrobiona została przez sprawdzony team - producenta Tadeusza Lampkę i reżysera Piotra Wereśniaka, z którymi miałem niejednokrotnie przyjemność współpracować. W filmie śmiejemy się z Niemców i z samych siebie, będziemy mogli się trochę przejrzeć w krzywym zwierciadle. Do tego dołącza interesująca obsada, zatem obiecuję, że widzowie będą się dobrze bawić" - zapewniał Piotr Adamczyk tuż przed premierą. 
W kinowych fotelach zasiedli między innymi aktorzy występujący w filmie: Piotr Adamczyk, Bartosz Opania, Paweł Domagała z Zuzanną Grabowską, Julia Kamińska, Dominika Kluźniak, Katarzyna Glinka, Marian Opania, Kacper Kuszewski oraz Kamilla Baar z partnerem Wojciechem Błachem, a także Aleksandra Szwed, Krzysztof Piasecki, Teresa Lipowska, Emilia Komarnicka, Mateusz Damięcki, Agnieszka Sienkiewicz, Patrycja Soliman, Mateusz Janicki, Igor Hebut, Sambor Czarnota, Maciej Kurzajewski z żoną Pauliną Smaszcz-Kurzajewską, Piotr i Agnieszka Głowaccy i inni.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !