Felietony i Porady

Pierwszy zwiastun nagrodzonej w Cannes "Zimnej Wojny" Pawlikowskiego

Dodano 22 maja 2018 03:05, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Pierwszy zwiastun nagrodzonej w Cannes "Zimnej Wojny" Pawlikowskiego

Studio Opus Film odpowiedzialne za produkcję „Zimnej wojny” zaprezentowało pierwszy oficjalny zwiastun najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego. Nagrodzone za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes, nowe dzieło laureata Oscara za film „Ida” trafi do polskich kin 8 czerwca.

Producenci filmu do tej pory nie publikowali żadnych jego fragmentów, a promocję ograniczyli do kilku fotografii. 

“Zimna wojna” to obraz wyprodukowany przez łódzkie studio Opus Film. Zdjęcia do filmu powstały m.in. w radiowym studiu im. Henryka Debicha. W rolach głównych będziemy mogli zobaczyć Joannę Kulig, Tomasza Kota i Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem. Razem ze zmarłym w 2017 roku Januszem Głowackim napisał scenariusz filmu. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński, za zdjęcia Łukasz Żal, a za muzykę Marcin Masecki.

"Zimna wojna" opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig. Wydarzenia pokazane w "Zimnej wojnie" rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi filmu.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !