Felietony i Porady

Pierwszy zwiastun „Morderstwo w Orient Expressie”

Dodano 1 czerwca 2017 02:06, przez Katarzyna Frąckowiak
Pierwszy zwiastun „Morderstwo w Orient Expressie”

Agathy Christie to najbardziej znana na świecie pisarka kryminałów oraz najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów. Wydała ponad 90 powieści i sztuk teatralnych. Ich akcja toczy się głównie w zamkniętych pomieszczeniach, a mordercą jest zawsze jeden z mieszkańców.

Pisarka stworzyła słynne postaci literackie dwojga detektywów: Belga Herkulesa Poirota oraz starszej pani, detektyw-amator panny Marple. 

„Morderstwo w Orient Expressie” jest jedną z najbardziej znanych powieści Agathy Christie. To typowa historia, której fabuła jest osadzona w słynnym pociągu Orient Express jadącym ze Stambułu do Calais. Po tym, jak znalezione zostają zwłoki amerykańskiego milionera, pociąg wskutek zasp śnieżnych staje gdzieś na pustkowiu. Jasnym jest więc, że sprawcą musiał być jeden z pasażerów. Zanim pasażerowie ruszą w dalszą podróż Hercules Poirot, stara się znaleźć odpowiedz na pytanie „kto zabił”.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że planowana jest nowa wersja filmowa kryminału. Właśnie w internecie pojawił się pierwszy zwiastun. Reżyserem jest Kenneth Branagh, wybitny brytyjski aktor i reżyser z pięcioma nominacjami do Oscara. Wystąpi on także w roli Hercules Poirot. Na ekranie pojawi się sama śmietanka aktorska Hollywood. W filmie występują między innymi Willem Dafoe, Penélope Cruz, Michelle Pfeiffer, Johnny Depp, Daisy Ridley i Judi Dench. Autorem scenariusza jest Michael Green.

Film premierę będzie miał w listopadzie 2017 roku.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !