Felietony i Porady

Oglądane z bliska, A2 kolekcja jesień/zima Agaty Koschmieder w Jolli Boutiqe.

Dodano 1 września 2013 09:09, przez Joanna Daniło
Oglądane z bliska, A2 kolekcja jesień/zima Agaty Koschmieder w Jolli Boutiqe.

Kolekcja niemal teatralna na zdjęciach, przywodzi na myśl kobietę wyzwoloną i nie o feministki tu chodzi, ale o kobietę ponad wszystkimi podziałami, ubraną zimą w ciepłe otulające tkaniny, która nie potrzebuje sztuczek aby  podkreślać  swoją płeć. Ona jest zadowolona z siebie i niczego nikomu nie musi udowadniać. Nie potrzebuje ozdób, bo sama jest ozdobą.

Gdy  staniemy przed wieszakiem z sukienkami, spodniami płaszczami, kurtkami, cała monumentalność kolekcji znika,  widzimy  przede wszystkim, że jest ciepła, mięciutka i od razu chcemy mieć ją na sobie. A wszystko jest ubrane w niestandardowy kształt.

Kolekcja inteligentnie łączy szyk wełny z codziennością bawełny, a miedzy tymi materiałami świetnie odnajduje się organza – materiał wcale nie zimowy wydawać by się mogło. Jest bardzo miejska i wygodna.

Agata Koschmieder doskonale wykorzystała przeźroczystość organzy do ciepłych strojów. Spodnie nakładane na grube czarne leginsy dodają sylwetce elegancji i lekkości, tworząc powietrzną przestrzeń miedzy obiema tkaninami, a doskonale wypracowane szwy w tej wymagającej staranności szycia tkaninie zapewniają trwałość w noszeniu.

Małe miejskie kurtki mają w sobie podwójne ciepło, ponieważ projektantka grzeje nas nie tylko wierzchnią wełnianą warstwą, ale też (oprócz ocieplacza oczywiście)ciepłą bawełną zastępującą standardową podszewkę. Kurtka jest miękka i od razu chce się w nią wejść, a gdy się to już zrobi, daje wrażenie otulenia i przyjemności, a wyszczuplające cięcia dbają abyśmy trzymały figurę.

Tkaniny w swojej prostocie i surowości podkreślają czystość formy i konstrukcji. Wełny wysokoskrętne łączą sie z mięsistą, surową, bawełnianą dzianiną, jedwabie z tkaninami technicznymi. Tkaniny szlachetne z prostymi, grube z cienkimi.

Suknie i płaszcze można dodatkowo aranżować  na sobie, wydobywając zalety figury, bądź ukrywać jej niedoskonałości. Są rzeźbiarskie w swojej formie.

Wywiedzenie kolekcji od prostych figur geometrycznych koła i kwadratu i przetworzenie w formy do wygodnego noszenia świadczy, że projektantka nie myśli schematami, a tworzy swoje własne obszary w projektowaniu. Dlatego kolekcja będzie zdecydowanie wyróżniać kobietę, która ją nosi.

Styl sportowy miesza się z nowoczesna klasyką. Kolorystyka pozostaje surowa. Czernie, grafity,  szarości, granty są fundamentem kolekcji. Dopełnieniem jest kolor fuksji i złamanej bieli. Komfort i wygoda z nutą nonszalancji były wyznacznikami przy projektowaniu tej kolekcji.

photo: Anna Zalewska

model: Anna Magdalena

hair: Asia Kowal

Jolly Boutique Sky Tower, Wrocław

http://www.jolli.pl/

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !