Felietony i Porady

Koncert ONE LOVE MANCHASTER w hołdzie ofiarom ataku terrorystycznego

Dodano 5 czerwca 2017 02:06, przez Katarzyna Frąckowiak
Koncert ONE LOVE MANCHASTER w hołdzie ofiarom ataku terrorystycznego

22 maja podczas koncertu Ariany Grande w Manchaster doszło do tragicznego zdarzenia. Po ledwie zakończonym występie, młody terrorysta wysadził się w powietrze, w wyniku czego zginęły 22 osoby, a 100 zostało rannych. Większość z nich to dzieci. Cały świat jest wzburzony tym, co się stało. 

5 czerwca amerykańska artystka postanowiła wrócić do Manchasteru. Chcąc przeciwstawić się temu, co wydarzyło się 22 maja, zorganizowała koncert, który napewno przejdzie do historii.

One love in Manchester odbył się na stadionie Old Trafford, gdzie zebrało się 60 tysięcy widzów. Relację na żywo na Facebookowym koncie Ariany Grande obejrzało ponad 65 milionów osób. W charytatywnym koncercie wzięły udział gwiazdy wielkiego formatu. Na scenie mogliśmy zobaczyć między innymi Pharella Williamsa, Justina Biebera, Miley Cyrus, Coldplay, Mac Millera, Take That, Robbiego Williamsa, Black Eyed Peas, Kate Perry, czy Liama Gallaghera. 

Ariana Grande w duecie z Miley Cyrus zaśpiewały “Don’t Dream It’s Over”, Justin Bieber piosenkę “Love Yourself”, Chris Martin z Coldplay razem z Liamem Gallagherem wykonali “Live Forever”, natomiast Pharell Williams i Miley Cyrus piosenkę “Happy”.

Wzruszeniom nie było końca. Poruszające przemówienia gwiazd, łzy obecnych na stadionie nastolatków - te obrazy na zawsze zostaną w sercach anglików i ludzi na całym świecie. Internet obiegł wzruszający filmik, na którym policjant tańczy w kółku z małymi dziećmi.

W trakcie koncertu trwała zbiórka pieniędzy dla ofiar i rodzin poszkodowanych. W trakcie transmisji live na Facebooku Ariany Grande zebrano ponad 350 tysięcy $.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !