Felietony i Porady

Gatta zaprasza na pierwszą taką Wystawę Historii Rajstop podczas Warsaw Fashion Street!

Dodano 24 czerwca 2015 02:06, przez Redakcja
Gatta zaprasza na pierwszą taką Wystawę Historii Rajstop podczas Warsaw Fashion Street!

Warsaw Fashion Street to wyjątkowe wydarzenie na modowej mapie Polski, które w tym roku, w dniach 27-28 czerwca, już po raz dziesiąty odbędzie się w stolicy. Dzięki niemu moda z pierwszych stron gazet wyjdzie po raz kolejny „na ulicę”. Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie niezwykłe przedsięwzięcie marki Gatta – Wystawa Historii Rajstop. Wszyscy odwiedzający w tym czasie Nowy Świat będą mieli okazję do zapoznania się z niezwykłymi pończoszniczymi ciekawostkami.

Rajstopy i pończochy – podstawowe elementy kobiecej garderoby. Klasyczne, czarne, cieliste, kolorowe czy we wzory… można by tak wymieniać bez końca. Znajdziemy wśród nich zarówno praktyczne i wygodne modele, jak też zmysłowe i kuszące propozycje, które przyciągają męskie spojrzenia. A jaka jest ich historia? Czy pończochy i rajstopy od zawsze były domeną kobiet? Które modele przeszły do historii światowej mody?

W dniach 26-28 czerwca marka Gatta zaprasza na Krakowskie Przedmieście w Warszawie, gdzie w ramach Warsaw Fashion Street odbędzie się wyjątkowa Wystawa Historii Rajstop. Odwiedzający będą mogli przenieść się w czasie do średniowiecza, kiedy to pończochy nosili wyłącznie mężczyźni. Dowiedzą się dlaczego w okresie przedwojennym panowało przeświadczenie, że od pończoch rosną włosy na nogach. Będzie to także podróż do lat 40-tych, w których zapanowało nylonowe szaleństwo. Wystawa zdradzi też, jak kobiety radziły sobie z brakiem pończoch w czasie wojny oraz pokaże co wspólnego z rajstopami ma Marilyn Monroe.

„Dziś większość kobiet ma w szafie co najmniej klika par pończoch czy rajstop. Niewiele osób wie jednak, jak ciekawą historię ma za sobą ten nie rzucający się w oczy element naszej garderoby i jak zmieniał się na przestrzeni wieków. Dlatego marka Gatta postanowiła przybliżyć historię wytwarzanych przez siebie produktów i ich pierwowzorów podczas warszawskiego święta mody. Pokażemy, że pończochy i rajstopy to nie tylko ważny fragment historii mody, ale też technologiczne nowinki i prawdziwe dzieła sztuki” – mówi Anna Gołębicka, doradca zarządu ds. strategii i marketingu Gatta. Taki sposób komunikacji jest dla nas tym bardziej istotny,  że wszystkie fabryki Gatta zlokalizowane są w Polsce, a proces produkcji i technologia jest oczkiem w głowie firmy – dodaje Gołębicka.

Gatta to technologia, ale i moda. Od lat jesteśmy obecni na pokazach projektantów. Stale współpracujemy ze znakomitymi designerami przygotowując dla nich specjalne kolekcje, stąd pomysł na inaugurację wystawy właśnie podczas święta mody – Warsaw Fashion Street  – dodaje Małgorzata Barton, Brand Manager marki Gatta.

Każda z edycji Warsaw Fashion Street, ma swój motyw przewodni. Tematem tegorocznej, jubileuszowej, będzie klasyka w modzie i muzyce. Stąd pokazy mody przeplatane będą koncertami i występami wokalnymi zaproszonych artystów. Wystawa Historii Rajstop – jakże klasycznych i obowiązkowych w kobieciej szafie – idealnie wpisuje się w konwencję tegorocznego święta mody. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !