Felietony i Porady

"The Gate" nowy singiel Björk

Dodano 15 września 2017 03:09, przez Katarzyna Frąckowiak
"The Gate" nowy singiel Björk

Björk jakiś czas temu zapowiedziała, że wydaje nowy, dziesiąty album. Nikt jednak nie spodziewał się, że jego pierwsze efekty będziemy mogli podziwiać tak szybko. Islandzka artystka właśnie udostępniła w internecie pierwszy singiel z nadchodzącego krążka. 

“The Gate”, bo taki tytuł nosi utwór, został wyprodukowany przez Arca, czyli człowieka, który miał największy wpływ na brzmienie poprzedniego albumu artystki, “Vulnicura”. 

Teledysk do utworu swoją premierę będzie miał w nadchodzący weekend podczas London Fashion Week. Jest wynikiem współpracy Björk z reżyserem Thomasem Huang. Wiemy także, że Alessandro Michele, dyrektor kreatywny włoskiego domu mody Gucci, uszył specjalną sukienkę, w której artystka występuje w teledysku. 

“Utwór “The Gate” opowiada o miłości, ale miłości w bardziej transparentnym znaczeniu. Poprzedni longplay Vulnicura opowiadał o osobistej stracie natomiast nadchodzący album będzie o miłości, która jest jeszcze większa. Chodzi tutaj o ponowne odkrycie miłości, ale w sposób duchowy”, mówi Thomas Huang, reżyser nadchodzącego teledysku Björk.

“The Gate” można wysłuchać online, np. za pośrednictwem Spotify, kupić wersję cyfrową lub poczekać na winylową wersję.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !