Felietony i Porady

Festiwal muzyczny z zakazem wstępu dla mężczyzn

Dodano 6 lipca 2017 04:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Festiwal muzyczny z zakazem wstępu dla mężczyzn

Bravalla Festival to jeden z największych festiwali muzycznych w Szwecji.

Z powodu niemal trzydziestu przypadków molestowania uczestniczek, organizatorzy zastanawiali się nad zawieszeniem imprezy. Zdecydowano się jednak na inny krok - zakaz wstępu dla mężczyzn.

W reakcji na doniesienia o gwałtach i molestowaniu w czasie festiwalu, szwedzka komik Emma Knyckare zaproponowała zorganizowanie festiwalu rockowego "wolnego od mężczyzn".

"Co myślicie o zorganizowaniu naprawdę fajnego festiwalu, gdzie tylko nie-mężczyźni będą mile widziani, który byłby organizowany do momentu, kiedy WSZYSCY mężczyźni nauczą się właściwego zachowania", powiedziała.

Na zaistniałą sytuację zareagowała również wokalistka, Zara Larsson. „Nienawidzę tych, którzy zgwałcili dziewczynę w miejscu publicznym”, napisała na Twitterze. “Kobiety powinny na festiwalach czuć się bezpiecznie. Nienawidzę Was”, dodała.

W związku z wydarzeniami podczas tegorocznej edycji festiwalu Bravalla (na policje został zgłoszony gwałt na 15 letnią dziewczynę) władze podjęły decyzję o zorganizowaniu imprezy tylko dla kobiet.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !