Felietony i Porady

Emanuele Magenta- geniusz designu, maestro kreatywności!

Dodano 7 maja 2017 02:05, przez Redakcja
 Emanuele Magenta- geniusz designu, maestro kreatywności!

 Podstawą kreatywności, matki designu jest wyobraźnia, której towarzyszy inwencja, ciekawość
i oryginalność
- mówi Emanuele Magenta, włoski designer
i projektant, twórca popularnych toreb O bag. Lata doświadczeń sprawiły, że Emanuele postawił na nową, własną markę JU’STO, która wyróżnia się od podobnych toreb na rynku pod względem jakości, oryginalności i możliwości samodzielnej kompozycji.

 

Emanuele Magenta swój artystyczny talent zawdzięcza niewątpliwie genom. Jego dziadek, Mario był projektantem dla znanych włoskich marek natomiast ojciec, Claudio jest twórcą i właścicielem Guichardaz- Courmayeur. Dzięki obcowaniu z modą od najmłodszych lat Emanuele nauczył się, jak ważną rolę w projektowaniu odgrywa kreatywność, poczucie estetyki oraz dbałość nawet
o najmniejsze detale.

W 2001 roku Emanuele ukończył wzornictwo przemysłowe i zaraz potem rozpoczął swoją pierwszą pracę w Mediolnanie, w Studio Lissoni Associati, gdzie kontynuował naukę projektowania architektonicznego na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Następnym krokiem zawodowym było podjęcie pracy w Londynie, w 2004 roku, w brytyjskiej pracowni Barber & Osgervy.

Serce Magenty należy jednak do Włoch i wkrótce powrócił do Pierro Lissoni, gdzie wciąż doskonalił swoje umiejętności, projektując obiekty autonomiczne dla znanych firm ze świata designu
i architektury.

2009 rok to okres, w którym Emanuele rozpoczyna przygodę z projektowaniem akcesoriów: toreb
i zegarków damskich, przy których osiąga ogromny sukces zarówno w Polsce jak i za granicą. Magenta stał się autorytetem w dziedzinie modowego designu. Jego popularność podkreślają setki wywiadów dla najlepszych magazynów fashion, takich jak Vogoue, Harper’s Bazaar, Grazia, Elle, Glamour i wiele innych.

Przełomowym rokiem okazał się być 2015, kiedy to Emanuele Magenta postawił wszystko na jedną kartę i stworzył swoją własną, autorską markę JU’STO, która w pełni wyraża jego geniusz. Oryginalne, włoskie torby i akcesoria tworzone są z ogromną dbałością o kształt, wykonanie i jakość.

W koncepcie linii sklepów JU'STO Concept Store idealnie odzwierciedlają się wszystkie cechy talentu Emanuele. Pierwsze skrzypce gra nie tylko perfekcyjny produkt, ale również idealne wnętrze, inspirowane japońskim stylem: czyste linie, drewno i delikatne kolory są doskonałym dopełnieniem produktów JU’STO.

Już 15 i 16 maja Emanuele Magenta przyjedzie do Polski na oficjalne otwarcie pierwszego w Polsce punktu sprzedaży JU’STO, w warszawskiej Galerii Mokotów.

Oficjalna strona Emanuele Magenta:

http://www.emanuelemagenta.com/

Polska strona internetowa JU’STO Polska

www.justostore.pl

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !