Felietony i Porady

Dzieje się ! strona 2/31

Dzieje się !

Trailer pierwszego polskiego serialu dla Netflix

12 listopada 2018, 03:11

To pierwszy polski serial oryginalny Netflix, który wciąż pozostaje pod wieloma względami dla nas tajemnicą. Pewnikiem jest jedynie to, że wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu „1983” trafi do widzów dokładnie 30 listopada. więcej »

"Egypt Station" - nowy album Paula McCartneya
25 czerwca 2018, 03:06

Szykuje się duża gratka dla fanów Beatlesów. Paul McCartney zapowiedział premierę nowego albumu. Płyta ma mieć premierę jeszcze w tym roku. więcej »

"Dziki Brzeg" Piotra Zioły i Flirtini - oficjalny hymn Wisły
11 czerwca 2018, 03:06

Jest to kontynuacja ich wcześniejszej współpracy. Pierwszą odsłoną kolaboracji była piosenka pt. “Bilet”, która trafiła na trzecią część kompilacji “Heartbreaks & Promises”. Muzycy stworzyli utwór w hołdzie dla Wisły. Przyznają także, że utwór powstał z miłości do rzeki, ponieważ to właśnie nad jej brzegiem stawiali swoje pierwsze artystyczne kroki. Zainspirowali się połączeniem dzikości i wielkomiejskości z dwóch brzegów, które się uzupełniają.    więcej »

Dwa polskie filmy nominowane do Europejskiej Nagrody Filmowej w Sewilli
7 czerwca 2018, 03:06

Europejska Nagroda Filmowa to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana europejskim filmom. To odpowiednik amerykańskiego Oscara. Nagroda przyznawany jest przez członków Europejskiej Akademii Filmowej w dziesięciu kategoriach, z których najważniejsza to Film Roku.  więcej »

 
Gurls Talk i Adwoa Aboah w Polsce
4 czerwca 2018, 03:06

Gurls Talk po raz pierwszy w Polsce! Na zaproszenie Vogue Polska już 5 czerwca w Warszawie Adwoa Aboah poprowadzi wyjątkowy panel dyskusyjny dla dziewczyn i kobiet. Dla Gurls Talk nie ma tematów tabu. więcej »

20 obrazów Wojciecha Fangora na 42. piętrze Cosmopolitan w Warszawie
27 maja 2018, 03:05

Od 26 maja do 1 lipca w każdą sobotę i niedziele w godz.14-19, w przestrzeni 42. piętra apartamentowca Cosmopolitan, będzie można oglądać wystawę Wojciech Fangora – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na świecie.   więcej »

Pierwszy zwiastun nagrodzonej w Cannes "Zimnej Wojny" Pawlikowskiego
22 maja 2018, 03:05

Studio Opus Film odpowiedzialne za produkcję „Zimnej wojny” zaprezentowało pierwszy oficjalny zwiastun najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego. Nagrodzone za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes, nowe dzieło laureata Oscara za film „Ida” trafi do polskich kin 8 czerwca.   więcej »

 
Polska marka Simple oficjalnie ogłasza rezygnację z futer!
16 maja 2018, 02:05

Simple Creative Products, ekskluzywna polska marka odzieżowa, oficjalnie poinformowałao rezygnacji z używania naturalnych futer w swoich ubraniach i dodatkach. Wszystkieprodukty zawierające elementy futrzane zostały wycofane ze sprzedaży i w przyszłości niebędą już wprowadzane do kolekcji. Jednocześnie marka przystępuje do międzynarodowegoprogramu Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer). więcej »

Abba powraca po 35 latach!
1 maja 2018, 03:05

Zespół ABBA to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych na świecie. Sprzedali ponad 300 milionów płyt. Nagrali 8 studyjnych płyt. ABBA rozpadła się po 10 latach działalności na rynku muzycznym. Jako powód rozpadu podano względy osobiste - rozwód obu par tworzących grupę.   więcej »

Kultowe Kuboty powracają!
26 kwietnia 2018, 03:04

Ten, kto dorastał w latach 90., na pewno pamięta piankowe klapki z napisem Kubota. Dzisiaj te zapinane na rzepy obuwie jest już uważane za kultowe. To przecież coś więcej niż tylko klapki - to styl życia.    więcej »

 
Świat bielizny w tajemniczym pawilonie marki Gatta
20 kwietnia 2018, 02:04

Marka GATTA zaprezentowała wyjątkową instalację autorstwa cenionej designerki Jadwigi Husarskiej-Sobiny. To miejsce, w którym na niewielkiej przestrzeni umieszczone zostało to, co stanowi kwintesencję świata kobiety i tego, co mu najbliższe, a więc bielizny. Celem sensorycznego pawilonu jest pokazanie, jak damska bielizna oddziałuje na zmysły. Miejsce skonstruowano z materiałów, z których Gatta tworzy bieliznę, w sposób, który pozwala oddziaływanie nie tylko zobaczyć, ale poczuć i doświadczyć wszystkimi zmysłami. więcej »

Anja Rubik pisze książkę!
6 lutego 2018, 03:02

Anja Rubik stworzyła kampanię #sexedpl, w której razem z naszymi rodzimymi gwiazdami opowiada o seksie. Kampania ma na celu edukację seksualną Polaków, która kuleje. Po ogromnym sukcesie #sexedpl modelka została zaproszona do ministerstwa edukacji, gdzie razem z Anną Zalewska miały porozmawiać o ostatnio głośnym problemie. Rubik ostatecznie odmówiła spotkania z Panią minister. więcej »

Meryl Streep zastrzega swoje imię i nazwisko!
2 lutego 2018, 03:02

Meryl Streep, właściwie Mary Louise Streep -  tej amerykańskiej aktorki filmowej, telewizyjnej i teatralnej nikomu chyba nie trzeba przedstawiać.   więcej »

 
wybierz stronę