Felietony i Porady

Dzieje się ! strona 15/31

Dzieje się !

Uber po raz pierwszy dostarczy książki. I to w Polsce!

9 października 2018, 02:10

Już 11 października w aplikacji Uber Eats będzie można zamówić najnowszą powieść Harukiego Murakamiego, japońskiego prozaika, wielokrotnie nominowanego do literackiej nagrody Nobla, jednego z najbardziej znanych na świecie pisarzy. Książka będzie dostępna w aplikacji przed wprowadzeniem jej do oficjalnej sprzedaży w księgarniach i będzie kosztowała symboliczną złotówkę.       więcej »

Mooryc w Stacji Mercedes
23 lipca 2014, 01:07

W najbliższy piątek, 25 lipca, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes wystąpi Mooryc – Maurycy Zimmermann. Muzyk w niebanalny sposób miesza nowoczesny pop z odmianami współczesnej elektroniki. Takie połączenie brzmień na pewno sprawi, że to będzie wyjątkowy wieczór w Stacji Mercedes. więcej »

V Edycja Carnavalu Sztuk - Mistrzów Lublin 24-27 lipca 2014
19 lipca 2014, 05:07

200 godzin występów artystów z kilkunastu państw świata, ponad 80 spektakli ulicznych i 3 dni warsztatów kuglarskich złoży się na piątą, jubileuszową edycję Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Jak co roku lubelski festiwal nowego cyrku zobaczy ponad 100 tys. widzów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.  więcej »

Słodki pop-up store na Placu Trzech Krzyży
9 lipca 2014, 01:07

W samym sercu Warszawy powstał wyjątkowy butik z cukiernictwem artystycznym. Jego autorka, Iga Sarzyńska – pochodząca z cukierniczej rodziny z Kazimierza Dolnego – do 20 lipca będzie prezentować najnowsze kolekcje tortów, babeczek, ciastek i pierników. W najbliższą niedzielę od godziny 15.00 w cukierni odbywać się będą warsztaty dla dzieci oraz pokazy dekorowania. Butik jest częścią wakacyjnego projektu „Kolonie Letnie” realizowanego w wolnych powierzchniach kompleksu biurowo-handlowego Ethos.  więcej »

 
Gdynia Design Days MIASTO+
6 lipca 2014, 01:07

"Gdynia Design Days MIASTO+" to najważniejszy letni festiwal designu w Polsce, który odbędzie się w dniach 4 - 13 lipca 2014r. Tegoroczne hasło "MIASTO+" zwraca uwagę, że miejska rzeczywistość współtworzona jest przez jego mieszkańców z różnych pokoleń. Ich wpływ na tkankę miasta, a jednocześnie modelowanie przez miasto życia mieszkających w nim ludzi. więcej »

Polscy projektanci na prestiżowym pokazie Alta Moda Roma w Rzymie
30 czerwca 2014, 01:06

Wyjątkowy pokaz realizacji polskich projektantów, laureatów konkursu OFF Fashion zamknie kalendarz jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie mody – Alta Moda Roma w Rzymie. Pokaz odbędzie się 16 lipca o godzinie 20.30 w ogrodach Ambasady Polskiej w Rzymie. więcej »

CREATOR WNĘTRZA ZAKOŃCZONY!
28 czerwca 2014, 01:06

W czerwcu zakończył się debiutancki kurs stylizacji i kreacji wnętrz zorganizowany przez CREATOR - Szkoleniową Placówkę Oświatową. Nowatorska formuła naszych zajęć opracowana w oparciu o doświadczenie najlepszych profesjonalistów z branży, pozwala na zdobycie szerokiej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. więcej »

 
Sopot Film Festival.
24 czerwca 2014, 01:06

W dniach miedzy 12 a 20 lipca w Sopocie kino opanuje niemal całe miasto. Filmy wyświetlane będą w najróżniejszych miejscach. Będą to przede wszystkim sale kinowe, ale na miłośników kina, dla których przygotowano ponad 100 projekcji filmowych, czekają także sale studyjne, teatralne czy Opera Leśna, a także kino plenerowe nad samym brzegiem morza. Obejrzeć będzie tam można filmy fabularne pełnometrażowe, krótkie formy, dokumenty. Usłyszymy koncerty do kina niemego. Odbędą się także spotkania i warsztaty z twórcami. więcej »

FASHION LIFE EVENING
19 czerwca 2014, 01:06

Głównym punktem programu „FASHION LIFE EVENING” będzie emisja filmu „Zawód: Blogger” poświęconego znanej i utalentowanej blogerce modowej - Paulinie Sulanowskiej (www.sulanovska.com), studentce dziennikarstwa mody i stylu Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Pasję i niepowtarzalny styl Pauliny doceniło już Vanity Fair i tysiące fanów jej stylizacji w Polsce i na świecie. więcej »

Teresa Rosati podczas w Miami Fashion Week 2014
13 czerwca 2014, 01:06

Podczas Miami Fashion Week 2014 w imponującym Miami Beach Convention Center odbył się pokaz kolekcji sukni wieczorowych 2014/15 Teresy Rosati.MFW to jeden z pięciu najbardziej prestiżowych wydarzeń modowych na świecie.Teresa Rosati jako pierwsza Polka zaprezentowała swoją kolekcję w Miami więcej »

 
Wianki 2014
11 czerwca 2014, 01:06

21 czerwca odbędzie się 19. edycja Wianków nad Wisłą, największego ogólnodostępnego, plenerowego wydarzenia w Warszawie. Dotychczas najważniejszym elementem warszawskiej Nocy Świętojańskiej była muzyka i wieczorne koncerty. Tym razem Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia, przygotowała całodzienny program rodzinny, na który zaprasza już od wczesnych godziny popołudniowych.  więcej »

Męskie Granie
3 czerwca 2014, 01:06

Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, wydarzenie w  którym udział biora czołowi muzycy polscy oraz twórcy sztuk wizualnych. Celem projektu jest zaprezentowanie najzdolniejszych artystów sceny muzycznej jak piszą o sobie "Nowatorskie interpretacje, muzyczne konsolidacje, międzypokoleniowe spotkania, artystyczne wyzwania. Muzyka i sztuka tworzone przez największe autorytety. To jest Męskie Granie." więcej »

Pierwszy, polski film o modzie: „Tomasz Ossoliński. Before the show”
30 maja 2014, 06:05

Już 13 czerwca w kinach Multikino największych polskich miast zobaczymy pierwszy w Polsce, film dokumentalny o pracy projektanta. To opowieść o Tomaszu Ossolińskim. Produkcja jest poświęcona jego twórczości i przygotowaniom do jednego z najbardziej wyjątkowych pokazów bo z okazji 20 lecia pracy. Reżyserką dokumentu jest Judyta Fibiger.  więcej »

 
wybierz stronę