Felietony i Porady

Dzieje się ! strona 14/29

Dzieje się !

Polska marka Simple oficjalnie ogłasza rezygnację z futer!

16 maja 2018, 02:05

Simple Creative Products, ekskluzywna polska marka odzieżowa, oficjalnie poinformowałao rezygnacji z używania naturalnych futer w swoich ubraniach i dodatkach. Wszystkieprodukty zawierające elementy futrzane zostały wycofane ze sprzedaży i w przyszłości niebędą już wprowadzane do kolekcji. Jednocześnie marka przystępuje do międzynarodowegoprogramu Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer). więcej »

Polscy projektanci na prestiżowym pokazie Alta Moda Roma w Rzymie
30 czerwca 2014, 01:06

Wyjątkowy pokaz realizacji polskich projektantów, laureatów konkursu OFF Fashion zamknie kalendarz jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie mody – Alta Moda Roma w Rzymie. Pokaz odbędzie się 16 lipca o godzinie 20.30 w ogrodach Ambasady Polskiej w Rzymie. więcej »

CREATOR WNĘTRZA ZAKOŃCZONY!
28 czerwca 2014, 01:06

W czerwcu zakończył się debiutancki kurs stylizacji i kreacji wnętrz zorganizowany przez CREATOR - Szkoleniową Placówkę Oświatową. Nowatorska formuła naszych zajęć opracowana w oparciu o doświadczenie najlepszych profesjonalistów z branży, pozwala na zdobycie szerokiej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. więcej »

Sopot Film Festival.
24 czerwca 2014, 01:06

W dniach miedzy 12 a 20 lipca w Sopocie kino opanuje niemal całe miasto. Filmy wyświetlane będą w najróżniejszych miejscach. Będą to przede wszystkim sale kinowe, ale na miłośników kina, dla których przygotowano ponad 100 projekcji filmowych, czekają także sale studyjne, teatralne czy Opera Leśna, a także kino plenerowe nad samym brzegiem morza. Obejrzeć będzie tam można filmy fabularne pełnometrażowe, krótkie formy, dokumenty. Usłyszymy koncerty do kina niemego. Odbędą się także spotkania i warsztaty z twórcami. więcej »

 
FASHION LIFE EVENING
19 czerwca 2014, 01:06

Głównym punktem programu „FASHION LIFE EVENING” będzie emisja filmu „Zawód: Blogger” poświęconego znanej i utalentowanej blogerce modowej - Paulinie Sulanowskiej (www.sulanovska.com), studentce dziennikarstwa mody i stylu Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Pasję i niepowtarzalny styl Pauliny doceniło już Vanity Fair i tysiące fanów jej stylizacji w Polsce i na świecie. więcej »

Teresa Rosati podczas w Miami Fashion Week 2014
13 czerwca 2014, 01:06

Podczas Miami Fashion Week 2014 w imponującym Miami Beach Convention Center odbył się pokaz kolekcji sukni wieczorowych 2014/15 Teresy Rosati.MFW to jeden z pięciu najbardziej prestiżowych wydarzeń modowych na świecie.Teresa Rosati jako pierwsza Polka zaprezentowała swoją kolekcję w Miami więcej »

Wianki 2014
11 czerwca 2014, 01:06

21 czerwca odbędzie się 19. edycja Wianków nad Wisłą, największego ogólnodostępnego, plenerowego wydarzenia w Warszawie. Dotychczas najważniejszym elementem warszawskiej Nocy Świętojańskiej była muzyka i wieczorne koncerty. Tym razem Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia, przygotowała całodzienny program rodzinny, na który zaprasza już od wczesnych godziny popołudniowych.  więcej »

 
Męskie Granie
3 czerwca 2014, 01:06

Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, wydarzenie w  którym udział biora czołowi muzycy polscy oraz twórcy sztuk wizualnych. Celem projektu jest zaprezentowanie najzdolniejszych artystów sceny muzycznej jak piszą o sobie "Nowatorskie interpretacje, muzyczne konsolidacje, międzypokoleniowe spotkania, artystyczne wyzwania. Muzyka i sztuka tworzone przez największe autorytety. To jest Męskie Granie." więcej »

Pierwszy, polski film o modzie: „Tomasz Ossoliński. Before the show”
30 maja 2014, 06:05

Już 13 czerwca w kinach Multikino największych polskich miast zobaczymy pierwszy w Polsce, film dokumentalny o pracy projektanta. To opowieść o Tomaszu Ossolińskim. Produkcja jest poświęcona jego twórczości i przygotowaniom do jednego z najbardziej wyjątkowych pokazów bo z okazji 20 lecia pracy. Reżyserką dokumentu jest Judyta Fibiger.  więcej »

FLOW fashion by Anna Krzyżanowska
28 maja 2014, 01:05

W ubiegły czwartek 22.05.2014r. miał miejsce wernisaż FLOW w warszawskim Pin-Up Studio. Projekt to poetycko-fotografczny kolaż autorstwa Renaty Plagi i Tomka Sikory. Jeszcze nikt w Polsce nie pokazywał fotografii artystycznej w taki sposób! Wielkie formaty, niespotykane nośniki, fototapety czy świecące kasetony. Spotkanie poprowadziła aktorka Anna Cieślak. Zamieszczone zdjęcia wykonał Tomek Sikora. więcej »

 
Marianne Faithfull twarzą Saint Laurent Music Project
26 maja 2014, 01:05

Marienne Faithfull należy do grona najbardziej znanych piosenkarek i autorek tekstów piosenek XX wieku. Współpracowała z wieloma legendami świata muzyki (m.in. Metallica i The Rolling Stones). Swoją rockową karierę przeplatała występami w licznych filmach, np.: w Marii Antoninie z 2006 r. (reż. Sofia Coppola).  więcej »

Grace Coddington na Instagramie ze skandalem w tle
22 maja 2014, 01:05

Ekscentryczna dyrektor kreatywna, która zaskarbiła sobie sławy i uznania wśród masowej widowni po premierze The September Issue, dokumentu opowiadającego o przygotowaniach wrześniowego numeru amerykańskiego Vogue z 2007 r., dołączyła do Instagrama, zadowalając rzeszę swoich fanów. Poszła w ślad za Hamishem Bowlesem i Andre Leon Talleyem, którzy już wcześniej zaczęli umieszczać swoje prywatne zdjęcia na platformie. więcej »

Rekordowa liczba zgłoszeń do XV edycji konkursu modowego OFF FASHION
11 maja 2014, 01:05

Ponad 200 designerów z Polski i zagranicy przesłało zgłoszenia do XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. Zwycięskie projekty poznamy podczas wielkiego finału konkursu, który odbędzie się w dniach 23-24 maja w Kielcach. więcej »

 
wybierz stronę