Felietony i Porady

Dzieje się ! strona 14/31

Dzieje się !

Anja Rubik z okazji premiery książki otwiera pop-up Szkołę #SEXEDPL

13 września 2018, 03:09

Książka Anji Rubik jeszcze przed premierą stała się jednym z największych bestsellerów tego roku. To jednak dopiero początek edukacyjnej misji topmodelki. Z okazji premiery podręcznika Anja Rubik otwiera Szkołę #SEXEDPL. Plan zajęć? Pięć intensywnych dni wypełnionych warsztatami, wykładami i pokazami filmów.  19 września dawne liceum im. Hoffmanowej w Warszawie zamieni się w pozytywny i dynamiczny festiwal świadomości seksualnej.      więcej »

"Mrożek – życie warte jest życia"
16 września 2014, 02:09

Fundacja im. Sławomira Mrożkama zaszczyt zaprosić wszystkich przyjaciół Teatru w Badowie na wernisaż wystawy fotograficznej PAWŁA CHARY pod Honorowym Patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego"Mrożek – życie warte jest życia" 20 września 2014 roku, godzina 14.00 więcej »

Sacrum Profanum startuje 14 września w Krakowie!
12 września 2014, 02:09

Miłośników muzyki klasycznej i alternatywnej zapraszamy do Krakowa w dniach 14-20 września na jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Europie Festiwal Sacrum Profanum. To międzynarodowy projekt, w którym biorą udział najlepsze zespoły z jednej strony wykonujące muzykę klasyczną, z drugiej największe gwiazdy muzyki alternatywnej. W poprzednich latach usłyszeć można było m.in.Ensemble Modern, Kronos Quartet, Jonny’ego Greenwooda (Radiohead), Adriana Utley’a (Portishead) czy Sigur Rós. więcej »

 Michael Jackson w Łazienkach Królewskich w Warszawie
8 września 2014, 02:09

Przez lata z zainteresowaniem śledziłem karierę dwóch największych gwiazd muzyki pop –  Michaela Jacksona i Madonny. Nie ma to związku ani z moją pracą, ani z gustami muzycznymi. Po prostu, człowiek, który ogląda telewizję, słucha radia i czyta gazety, wiele wie o ludziach, którzy do tego stopnia rozpalają zbiorową wyobraźnię, że pokazywanie ich i pisanie o nich stało się obowiązkiem mediów. Gdyby jednak w połowie maja 1997 roku ktoś powiedział mi, że będę fotografował Jacksona w Polsce, i że będę jedynym fotografem mającym szansę robienia mu zdjęć z odległości kilku kroków, mógłbym to uznać najwyżej za kiepski żart. Dwa tygodnie później stałem na lotnisku i czekałem, aż prywatny odrzutowiec „Króla pop” wyląduje w Warszawie.  więcej »

 
Miejskie inspiracje –  prezentacja kolekcji Simple CP
1 września 2014, 02:09

Usytuowany w centrum Warszawy ekskluzywny H15 Boutique Apartments stał się idealnym miejscem do prezentacji jesienno-zimowej kolekcji marki Simple CP. Oszklone, nowoczesne lobby, ukryte we wnętrzu historycznego budynku, oddało charakter modowych propozycji marki, inspirowanych wielkomiejskim życiem. Połączenie nowatorskiej mody z innowacyjną architekturą stanowiło stylową zapowiedź nadchodzącego sezonu. więcej »

Festiwal Himilsbacha
30 sierpnia 2014, 02:08

Zbliża się jesień. Zaglądamy więc na kulturalną mapę Polski, a tam już w dniach 3 - 7 września nie lada gratka dla wielbicieli twórczości Jana Himilsbacha. W Mińsku Mazowieckim czeka na nich szósta edycja Festiwalu Himilsbacha, który przyciąga nie tylko fanów, ale także najznamienitszych twórców: literatów, aktorów, muzyków i artystów. więcej »

Morrisey zaśpiewa na dwóch koncertach w Polsce.
27 sierpnia 2014, 02:08

Lider genialnego zespołu The Smiths Morrissey właśnie ogłosił europejską trasę koncertową, która obejmie osiem państw. Artysta odwiedzi między innymi Polskę. Cykl zwieńczy występ w kultowej londyńskiej o2 Arenie. więcej »

 
Druga kolekcja butów zaprojektowana przez Sarah Jessica Parker.
26 sierpnia 2014, 02:08

 Sarah Jessica Parker to nie tylko ikona stylu, ale także wzór do naśladowania dla wielu fashionistek z całego świata. Jej wielkim fetyszem jest obuwie i to chyba jedyna kobieta, która przez rolę Carrie w serialu Sex w Wielkim Mieście miała na nogach tyle pięknych butów od światowych i kultowych projektantów mody. Fanki aktorki bardzo ucieszyła wiadomość, że w sklepach pojawiła się pierwsza kolekcja autorskich butów Parker. więcej »

TECHNODROM // future is now! Impreza muzyczna na dachu CSW
12 sierpnia 2014, 02:08

Imprezy elektroniczne opanowały dachy Miami, Nowego Jorku, Barcelony, Berlina i wielu innych miast. Za sprawą najbliższej imprezy Technodrom w CSW Znaki Czasu trend ten dotrze także do Torunia! Zapraszamy na pierwszą w Polsce imprezę elektroniczną organizowaną na dachu Centrum Sztuki Współczesnej.Technodrom / Future is now! zwiastuje cykl elektronicznych, technicznych i futurologicznych eventów organizowanych przez kolektyw Po drugiej stronie techno, Fundację Magazyn Zmian oraz Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. więcej »

Ronaldo projektuje bieliznę.
7 sierpnia 2014, 02:08

Świetna wiadomość dla fanek wysportowanych mężczyzn. Właśnie trafiła do sieci nowa kampania bielizny Cristiano Ronaldo. Jest to już druga kolekcja piłkarza, która powstała we współpracy z Richardem Chai, amerykańskim projektantem mody. Kampania `Rankin x Ronaldo for CR7 Underwear` została sfotografowana przez brytyjskiego fotografa Rankina. Skąd ta nazwa? Na murawie Ronaldo nosi koszulkę z numerem siedem. Ale to nie wszystko! Ten numer nie odwołuje się tylko do nazwy kampanii. Zdjęcia wykonane przez Rankina będą promowane właśnie w siedmiu wielkich, modnych miastach; Londynie, Nowym Jorku, Berlinie, Lisbonie, Paryżu, Mediolanie i Madrycie.  więcej »

 
KOOZA ZAWITA DO POLSKI JUŻ 18 WRZEŚNIA 2014
1 sierpnia 2014, 01:08

15 DODATKOWYCH PRZEDSTAWIEŃBILETY JUŻ W SPRZEDAŻYOD 30 WRZEŚNIA DO 12 PAŹDZIERNIKA 2014  więcej »

Noc jednego muzeum.
25 lipca 2014, 01:07

1 sierpnia zwiedzimy za darmo Centralne Muzeum Włókiennictwa Motto tego wyjątkowego spotkania brzmi: „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o muzeum, a o czym my chcemy Wam opowiedzieć”. Noc jednego muzeum to wydarzenie specjalne zorganizowane w ramach Geyer Music Factory 2014 „Herdzin the Best” i nawiązujące do europejskiej Nocy Muzeów. Jak informują organizatorzy idea tego wieczoru zrodziła się z przypadku. Podczas planowania cyklu koncertów okazało się, że w jeden z wieczorów wypadnie przerwa, i w jakiś sposób trzeba było wypełnić tę lukę. I tak 1 sierpnia - wzorem majowej „Nocy Muzeów” - organizatorzy zapraszają nas do bezpłatnego zwiedzania wystaw w godzinach od 18.00 do 22.00 oraz uczestniczenia w wykładach, pokazach i prezentacjach. Program Nocy jednego muzeum więcej »

Mooryc w Stacji Mercedes
23 lipca 2014, 01:07

W najbliższy piątek, 25 lipca, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes wystąpi Mooryc – Maurycy Zimmermann. Muzyk w niebanalny sposób miesza nowoczesny pop z odmianami współczesnej elektroniki. Takie połączenie brzmień na pewno sprawi, że to będzie wyjątkowy wieczór w Stacji Mercedes. więcej »

 
wybierz stronę