Felietony i Porady

Dzieje się ! strona 12/27

Dzieje się !

Polska edycja Vogue już w przyszłym roku

20 czerwca 2017, 02:06

Vogue to najważniejsze pismo modowe na świecie. Po raz pierwszy ukazał się 17 grudnia w 1892 roku, a wydawcą był Arthur Tumure. Obecnie Vogue wydawany jest w 21 krajach. Na okładkach gościły takie gwiazdy jak Cindy Crawford, Christy Turlington, Naomi Cambell i Kate Moss. Dla Vogue pracowali najwięksi fotografowie, między innymi Annie Leibovitz, Mario Testino, Peter Lindbergh, Richard Avedon czy Herb Ritts.   więcej »

Sopot Film Festival.
24 czerwca 2014, 01:06

W dniach miedzy 12 a 20 lipca w Sopocie kino opanuje niemal całe miasto. Filmy wyświetlane będą w najróżniejszych miejscach. Będą to przede wszystkim sale kinowe, ale na miłośników kina, dla których przygotowano ponad 100 projekcji filmowych, czekają także sale studyjne, teatralne czy Opera Leśna, a także kino plenerowe nad samym brzegiem morza. Obejrzeć będzie tam można filmy fabularne pełnometrażowe, krótkie formy, dokumenty. Usłyszymy koncerty do kina niemego. Odbędą się także spotkania i warsztaty z twórcami. więcej »

FASHION LIFE EVENING
19 czerwca 2014, 01:06

Głównym punktem programu „FASHION LIFE EVENING” będzie emisja filmu „Zawód: Blogger” poświęconego znanej i utalentowanej blogerce modowej - Paulinie Sulanowskiej (www.sulanovska.com), studentce dziennikarstwa mody i stylu Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Pasję i niepowtarzalny styl Pauliny doceniło już Vanity Fair i tysiące fanów jej stylizacji w Polsce i na świecie. więcej »

Teresa Rosati podczas w Miami Fashion Week 2014
13 czerwca 2014, 01:06

Podczas Miami Fashion Week 2014 w imponującym Miami Beach Convention Center odbył się pokaz kolekcji sukni wieczorowych 2014/15 Teresy Rosati.MFW to jeden z pięciu najbardziej prestiżowych wydarzeń modowych na świecie.Teresa Rosati jako pierwsza Polka zaprezentowała swoją kolekcję w Miami więcej »

 
Wianki 2014
11 czerwca 2014, 01:06

21 czerwca odbędzie się 19. edycja Wianków nad Wisłą, największego ogólnodostępnego, plenerowego wydarzenia w Warszawie. Dotychczas najważniejszym elementem warszawskiej Nocy Świętojańskiej była muzyka i wieczorne koncerty. Tym razem Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia, przygotowała całodzienny program rodzinny, na który zaprasza już od wczesnych godziny popołudniowych.  więcej »

Męskie Granie
3 czerwca 2014, 01:06

Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, wydarzenie w  którym udział biora czołowi muzycy polscy oraz twórcy sztuk wizualnych. Celem projektu jest zaprezentowanie najzdolniejszych artystów sceny muzycznej jak piszą o sobie "Nowatorskie interpretacje, muzyczne konsolidacje, międzypokoleniowe spotkania, artystyczne wyzwania. Muzyka i sztuka tworzone przez największe autorytety. To jest Męskie Granie." więcej »

Pierwszy, polski film o modzie: „Tomasz Ossoliński. Before the show”
30 maja 2014, 06:05

Już 13 czerwca w kinach Multikino największych polskich miast zobaczymy pierwszy w Polsce, film dokumentalny o pracy projektanta. To opowieść o Tomaszu Ossolińskim. Produkcja jest poświęcona jego twórczości i przygotowaniom do jednego z najbardziej wyjątkowych pokazów bo z okazji 20 lecia pracy. Reżyserką dokumentu jest Judyta Fibiger.  więcej »

 
FLOW fashion by Anna Krzyżanowska
28 maja 2014, 01:05

W ubiegły czwartek 22.05.2014r. miał miejsce wernisaż FLOW w warszawskim Pin-Up Studio. Projekt to poetycko-fotografczny kolaż autorstwa Renaty Plagi i Tomka Sikory. Jeszcze nikt w Polsce nie pokazywał fotografii artystycznej w taki sposób! Wielkie formaty, niespotykane nośniki, fototapety czy świecące kasetony. Spotkanie poprowadziła aktorka Anna Cieślak. Zamieszczone zdjęcia wykonał Tomek Sikora. więcej »

Marianne Faithfull twarzą Saint Laurent Music Project
26 maja 2014, 01:05

Marienne Faithfull należy do grona najbardziej znanych piosenkarek i autorek tekstów piosenek XX wieku. Współpracowała z wieloma legendami świata muzyki (m.in. Metallica i The Rolling Stones). Swoją rockową karierę przeplatała występami w licznych filmach, np.: w Marii Antoninie z 2006 r. (reż. Sofia Coppola).  więcej »

Grace Coddington na Instagramie ze skandalem w tle
22 maja 2014, 01:05

Ekscentryczna dyrektor kreatywna, która zaskarbiła sobie sławy i uznania wśród masowej widowni po premierze The September Issue, dokumentu opowiadającego o przygotowaniach wrześniowego numeru amerykańskiego Vogue z 2007 r., dołączyła do Instagrama, zadowalając rzeszę swoich fanów. Poszła w ślad za Hamishem Bowlesem i Andre Leon Talleyem, którzy już wcześniej zaczęli umieszczać swoje prywatne zdjęcia na platformie. więcej »

 
Rekordowa liczba zgłoszeń do XV edycji konkursu modowego OFF FASHION
11 maja 2014, 01:05

Ponad 200 designerów z Polski i zagranicy przesłało zgłoszenia do XV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. Zwycięskie projekty poznamy podczas wielkiego finału konkursu, który odbędzie się w dniach 23-24 maja w Kielcach. więcej »

Miesiąc Fotografii w Krakowie
5 maja 2014, 01:05

15 maja w Krakowie rozpocznie się Miesiąc Fotografii. Tegoroczna edycja festiwalu zatytułowana jest Re:Search.  Program główny skoncentruje się na relacji między fotografią a wiedzą (lub niewiedzą), poddaje analizie możliwości poznawania otaczającego nas świata przez fotografię. więcej »

Festiwal Audioriver
28 kwietnia 2014, 01:04

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 8 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. więcej »

 
wybierz stronę