Felietony i Porady

Owoce, które oczyszczą, odmłodzą i odchudzą

Dodano 18 maja 2018 03:05, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Owoce, które oczyszczą, odmłodzą i odchudzą

Drzewko czereśniowe należy do najstarszych drzew na świecie. Czereśniami zajadali się już nasi przodkowie żyjący w okresie paleolitu. Ciemne, czarne po jasnożółte uprawiane są w Ameryce Północnej, Europie, Azji Zachodniej oraz na Kaukazie. Także w naszym kraju cieszą się dużą popularnością.

Czereśnie to piękne i smaczne owoce lata, ale niestety sezon na nie jest bardzo krótki. Pojawiają się z końcem maja i można się nimi cieszyć do lipca. Jak każdy owoc są zdrowsze niż słodycze i pozytywnie wpływają na nasz organizm. Apetycznie wyglądają, rewelacyjnie pachną, cudnie smakują. Są bardzo orzeźwiające i posiadają właściwości zdrowotne. Najzdrowsze są te spożywane na surowo. Można z nich także zrobić kompot, przecier czy mus lub wykorzystać do ciast, domowych galaretek czy kisieli, a także do delikatnych mięs czy sałatek.

Czereśnie w 80% składają się z wody, dlatego niektórzy uważają, że mają mało składników odżywczych. W galerii udowadniamy, że pozostałe 20% to niezbędne dla naszego organizmu witaminy i minerały. 

W galerii pokazujemy, w jaki sposób na niego działają. Jak należy je jeść oraz kiedy należy je odstawić na inną porę.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !