Felietony i Porady

Dobra Forma strona 6/7

Dobra Forma

Owoce, które oczyszczą, odmłodzą i odchudzą

18 maja 2018, 03:05

Drzewko czereśniowe należy do najstarszych drzew na świecie. Czereśniami zajadali się już nasi przodkowie żyjący w okresie paleolitu. Ciemne, czarne po jasnożółte uprawiane są w Ameryce Północnej, Europie, Azji Zachodniej oraz na Kaukazie. Także w naszym kraju cieszą się dużą popularnością.   więcej »

Koktajl bananowy
28 czerwca 2014, 01:06

Lato to dobry czas na przyrządzanie zdrowych, pożywnych koktajli. Duża ilość świeżych owoców i warzyw zachęca do tworzenia nowych przepisów i łączenia smaków. więcej »

Drzemka dobrze robi, ale…
26 czerwca 2014, 01:06

Większość ludzi na świecie, po zjedzeniu obiadu ma ochotę na drzemkę. Krótki sen po południu dobrze robi, ale niestety najczęściej nie możemy sobie na to pozwolić.  Idealnie byłoby móc zasnąć na 20 minut, bo to zwiększa naszą wydolność i możliwości poznawcze. Jednak poza weekendem jest to prawie niemożliwe. więcej »

Biznes stawia na golfa!
19 czerwca 2014, 01:06

Dbanie o partnerów handlowych i klientów, oraz odpowiednia motywacja  pracowników,  to w dobie kryzysu podstawa działania biznesu. Redukując koszty,  firmy coraz częściej zamieniają kosztowne zagraniczne wyjazdy, na spotkania  czy szkolenia w ciekawych miejscach w kraju.  Doskonałą atrakcją dla uczestników takiego przedsięwzięcia jest wizyta na polu golfowym. więcej »

 
Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa
11 czerwca 2014, 01:06

Mówimy OTWARCIE - nowe Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa oficjalnie wystartowało! 06.06.2014 miało miejsce oficjalne otwarcie nowego Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa. Nasza Strefa, umiejscowiona w przytulnym wnętrzu jednej z mokotowskich kamienic, to połączenie poradni psychologicznej z oferującym szeroki wybór warsztatów centrum wspierającym rozwój osobisty. więcej »

Mięta! Ziółko nie tylko na upał
9 czerwca 2014, 12:06

Mięta, od  zamierzchłych czasów,  jest najbardziej rozpoznawalną rośliną leczniczą, na dodatek ma miły smak. W upalne dni chętnie po nią sięgamy, bo orzeźwia i chłodzi. Dodajemy do napojów i sałatek. Warto kultywować te zwyczaje, bo tak naprawdę mięta może wiele. Po pierwsze ma działanie przeciwskurczowe i uspokajające. Pobudza wydzielanie soków trawiennych, więc jest idealna na diecie. Ma też działanie bakteriobójcze i przeciwpasożytnicze. więcej »

Zwykły- niezwykły czas dla dzieci
8 czerwca 2014, 01:06

Aż 75% dzieci przyznaje, że nie lubi spędzać czasu w swoim pokoju. Dlaczego? Bo zwyczajnie się w nim nudzą. Tymczasem wystarczy tak niewiele, aby z pokoju malucha zrobić przestrzeń wyjątkową- taką, która sprzyja rozwijaniu kreatywności, uczy, bawi, inspiruje i zachęca do bycia aktywnym. więcej »

 
Rodzinny piknik na łonie natury
3 czerwca 2014, 06:06

Jak zamienić zwykły spacer z dzieckiem w niezwykłą przygodę? To proste! Wystarczy zorganizować rodzinny piknik, chociażby w przydomowym ogródku czy pobliskim parku. Wszak nie o miejsce tutaj chodzi, ale o niepowtarzalną piknikową atmosferę.   więcej »

Owsiane śniadanie
2 czerwca 2014, 01:06

Jak najlepiej zacząć dzień? Od dobrego śniadania. Gusty co do porannego menu są bardzo różne. Jedni kochają jajecznicę, inni coś słodkiego, jeszcze inni zadowolą się kawą pitą na stojąco. Ta ostatnia opcja jest oczywiście karygodna i zachęcamy do jej przemyślenia. więcej »

Znów żyć pełną piersią
1 czerwca 2014, 01:06

Dla wielu kobiet po mastektomii otwiera się nowy etap życia. Zanim to nastąpi muszą przejść całą trudną drogę, zazwyczaj od załamania do akceptacji sytuacji w której się znalazły. Muszą również zaakceptować swój nowy wygląd. więcej »

 
Dietetyczny arbuz
26 maja 2014, 01:05

 Owoce są bardzo zdrowe, ale nie zawsze służą zachowaniu idealnej sylwetki. Niektóre mają dużo cukru, nawet jeśli nie są bardzo słodkie. Zupełnie inaczej jest z arbuzem. Można go nazwać owocem idealnym. Doskonale służy jako dietetyczna przekąska i baza do przyrządzania smakowitych sałatek oraz koktajli, które nie tuczą. Mimo słodkiego smaku zawiera bardzo mało kalorii, w 100 gr tylko 15. W 9o procentach składa się z wody. Można go bezkarnie jeść o każdej porze dnia i w dowolnej ilości. więcej »

Gimnastyka dla leniwych
19 maja 2014, 01:05

Nie każdy lubi siłownię, nie każdy chce lub może uprawiać sport wyczynowy, ale prawie każdy chciałby mieć dobrą sylwetkę, proste plecy, płaski brzuch i energiczny chód. Nie da się tego osiągnąć unikając jak ognia jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Ale nawet dla największych leniwców istnieją formy ruchu, które poprawiają sylwetkę i pomagają zachować zdrowie. Najprostszą z nich jest spacer. Nie wymaga właściwie żadnych nakładów finansowych, specjalnego miejsca czy  spotkań o konkretnej godzinie. Można ćwiczyć samotnie albo z przyjacielem, grunt to systematyczność. Oczywiście nie jest to sport, dzięki któremu udaje się wyrzeźbić każdy mięsień, ale mogą go uprawiać wszyscy. Dotlenia, relaksuje, uruchamia wiele grup mięśni naraz, pozwala spalić zbędne kalorie, usprawnia krążenie. więcej »

KURKUMA ODCHUDZA i nie tylko…
14 maja 2014, 01:05

Na wiosnę, słowo dieta, króluje podczas niewinnych oraz całkiem poważnych konwersacji. Niektórzy ortodoksyjnie zmieniają kuchnię, inni szukają w niej zdrowych przygód. Życie na diecie skłania do eksperymentów i zdobywania nowej wiedzy o jedzeniu. Idealnym sposobem na zabicie nudy jest stosowanie przypraw, nawet tych najbardziej egzotycznych. więcej »

 
wybierz stronę