Felietony i Porady

Dobra Forma strona 4/7

Dobra Forma

Owoce, które oczyszczą, odmłodzą i odchudzą

18 maja 2018, 03:05

Drzewko czereśniowe należy do najstarszych drzew na świecie. Czereśniami zajadali się już nasi przodkowie żyjący w okresie paleolitu. Ciemne, czarne po jasnożółte uprawiane są w Ameryce Północnej, Europie, Azji Zachodniej oraz na Kaukazie. Także w naszym kraju cieszą się dużą popularnością.   więcej »

Nie żałuj sobie czekolady
30 grudnia 2014, 02:12

My kobiety wiemy od zawsze, że jedzenie czekolady równa się gigantycznym wyrzutom sumienia. Czy słusznie? Zupełnie nie i to jest chyba najlepsza wiadomość na dobry początek roku. więcej »

Na przejedzenie herbata
21 grudnia 2014, 01:12

 Wstając od wigilijnego często żałujemy, że zjedliśmy wszystko co zostało podane. Ciężki brzuch, ospałość, ociężałość wszystkich kończyn i głowy to niezbyt miłe zakończenie kolacji. Zamiast szukać ulgi w tabletkach na trawienie można wypić filiżankę zielonej herbaty z prażonym ryżem. więcej »

Rozgrzej się w zimowe dni!
17 grudnia 2014, 02:12

Krótkie, ponure dni i chłód – końcówka roku nas nie rozpieszcza. Jesienno-zimowa aura sprawia, że sięgamy po najróżniejsze sposoby, by rozgrzać nasz organizm. Babcine rady, aktywność fizyczna czy grube swetry? Którą metodę wybrać, by nie marznąć i mieć dużo energii? więcej »

 
Czytanie książek może być sposobem na Alzheimera!
10 grudnia 2014, 02:12

Jak co roku Dzień Księgarza jest obchodzony 13 grudnia. To dobra okazja, aby zachęcić wszystkichdo czytania, które może wpływać na poprawę zdrowia. Wyniki badań amerykańskich naukowców potwierdzają, że regularna lektura to jeden ze sposobów na zapobieganie chorobie Alzheimera.A to dopiero początek długiej listy zalet. więcej »

Rozgrzewaj i lecz
8 grudnia 2014, 02:12

Od trzech tysięcy la w Azji uprawia się tę niezwykłą roślinę, która podbiła teraz cały świat. Trudno wyobrazić sobie bez niej kuchnię azjatycką, albo dobrą zimową herbatę. Imbir. Do niedawna znany był nam tylko ze świątecznych ciasteczek, pierników i pasztetów.  więcej »

Bezpiecznie na stoku
26 listopada 2014, 02:11

Zbliża się sezon narciarski. Pasjonaci oraz amatorzy sportów zimowych już planują swoje urlopy, które spędzą na ośnieżonych stokach. Jednak każdy, kto myśli o białym szaleństwie, powinien również zadbać o swoje bezpieczeństwo.Samodzielność a odpowiedzialność więcej »

 
7 najczęstszych błędów w odchudzaniu
14 listopada 2014, 02:11

 Z czego wynikają błędy Polaków w odchudzaniu? Przede wszystkim z niecierpliwości i braku odpowiedniej wiedzy na temat żywienia. Ale także z braku wiedzy o sobie – czerpiąc informacje z niesprawdzonych, masowych źródeł zapominamy, że każda zmiana zasad odżywiania powinna być dostosowana do naszych indywidualnych uwarunkowań i potrzeb – twierdzi Milena Nosek, dietetyk LongLife. Poznaj 7 najczęstszych pułapek diety i dowiedz się, jak ich uniknąć.  więcej »

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka
3 listopada 2014, 02:11

O tym, że upilnowanie maluchów podczas wyjazdów czy zakupów to trudne wyzwanie wie każdy rodzic. Dynamiczne, ciekawskie i wszędobylskie dzieci potrafią zniknąć w ułamek sekundy. Na szczęście zazwyczaj szybko odnajdujemy je kilka kroków dalej. Jak uniknąć tej nieprzyjemnej zarówno dla dziecka, jak i rodzica sytuacji?To była krótka chwila… więcej »

Jajko! Tak czy nie?
21 października 2014, 02:10

Jajko powoduje od lat wielki dietetyczny zamęt. Raz jest uznane za zdrowe, a raz nie. Warto sprawdzić jak jest naprawdę.  Niektórzy  bez jajek nie wyobrażają sobie dobrego śniadania i jakoś żyją w zdrowiu. więcej »

 
Na dobry humor – śliwki
12 października 2014, 02:10

Podobno śliwki poprawiają humor. Dowodów naukowych na to brak, jednak uroda tych owoców jest tak wielka, że być może to ona podnosi poziom endorfin. Ale udowodnionych zalet śliwki mają wiele, warto więc korzystać, bo teraz najlepszy na nie sezon. więcej »

Co może dla nas kofeina
1 października 2014, 02:10

Niektórym trudno zacząć dzień bez kawy, trudno bez niej przetrwać popołudnie. Jedni uważają, że jest zdrowa inni wręcz odwrotnie. Bez względu na poglądy w tej sprawie, prawie każdy kiedyś  ratował się  filiżanką tego napoju. Jego pobudzające działanie polega nie tylko na smaku i aromacie, ale przede wszystkim na zawartej w nim kofeinie. więcej »

Sezon na dynię
23 września 2014, 02:09

O tej porze roku zaczyna królować dynia. Piękna, pomarańczowa, radośnie jesienna. Od jakiegoś czasu na stałe zagościła w polskiej kuchni i dobrze, bo to prawdziwy skarb jeśli chodzi o ilość zawartych w niej witamin i minerałów. więcej »

 
wybierz stronę