Felietony i Porady

Dobra Forma strona 2/7

Dobra Forma

Owoce, które oczyszczą, odmłodzą i odchudzą

18 maja 2018, 03:05

Drzewko czereśniowe należy do najstarszych drzew na świecie. Czereśniami zajadali się już nasi przodkowie żyjący w okresie paleolitu. Ciemne, czarne po jasnożółte uprawiane są w Ameryce Północnej, Europie, Azji Zachodniej oraz na Kaukazie. Także w naszym kraju cieszą się dużą popularnością.   więcej »

Jak czyścić matę do ćwiczeń? Czy w ogóle się ją czyści? Jak często?
6 lipca 2015, 02:07

Niezależnie od tego czy wykonujesz na niej 26 różnych pozycji podczas tradycyjnej jogi, czy ćwiczysz na niej brzuszki, bądź pewna, że twoja mata do ćwiczeń się szybko brudzi. Jest w niej więcej zarazków niż w słuchawce telefonu komórkowego, czy w siedzeniu samolotu! Czy zastanawiałaś się czy i jak często ją czyścić? Nie martw się, nie jesteś sama.  więcej »

Chroń wzrok cały rok
4 lipca 2015, 02:07

 Choć od lat nie brakuje informacji na temat ochrony przed słońcem, wciąż okazują się one niewystarczające. Mimo wielkich kampanii społecznych i pro zdrowotnych, jak choćby ta prowadzona w tym roku przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, nadal myślimy, że słońce szkodzi wszystkim, tylko nie nam. To chyba nasza cecha narodowa sprawia, iż tak niechętnie stosujemy się do różnych ważnych zaleceń, które – co potwierdza nauka – mają wpływ na nasze zdrowie. więcej »

Pora na truskawki
15 czerwca 2015, 02:06

Każdy dietetyk przychyli się do tego, że najlepiej jeść owoce sezonowe. Wtedy ich wartość odżywcza i dobre oddziaływanie na zdrowie osiąga apogeum. Teraz więc należy wręcz objadać się truskawkami. Na świecie istnieje ponad dwa tysiące gatunków tych owoców, ale uznaje się, że te pochodzące z chłodniejszego klimatu są najlepsze i najbardziej wartościowe. więcej »

 
Świeża i smaczna woda – dla zdrowia i urody
11 czerwca 2015, 02:06

Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawowy element codziennej diety, jeżeli chcemy być zdrowe i piękne. Wiemy też, że aby czuć się dobrze, powinnyśmy dziennie wypijać ok. 1,5 l świeżej wody. Niestety nie zawsze przestrzegamy tych zaleceń, bo zwyczajnie o tym zapominamy lub nie mamy jej pod ręką. Tymczasem to wielki dietetyczny błąd, który nie może mieć miejsca szczególnie w cieplejsze dni! więcej »

Chcesz być w formie– śpij dobrze
3 czerwca 2015, 02:06

Odpowiednia ilość snu to podstawa dobrej formy i kondycji psychicznej. Nad jakością snu i zasypiania na całym świecie prowadzone są nieustannie badania, bo jak się okazuje w coraz bardziej zestresowanych społeczeństwach spanie jest problemem. Wiele osób boryka się już na początku nocy z zaśnięciem. Miotanie się w łóżku i przewracanie z boku na bok także negatywnie wpływa na dalszą część nocy. więcej »

Hit sezonu – szparagi
24 maja 2015, 02:05

Szparagi mają same zalety, ale sezon na nie trwa bardzo krótko. Dlatego warto skorzystać i objadać się nimi do woli. W 100 gramach szparagów jest tylko 18 kalorii. Jeszcze większą dietetyczną zachętą jest bardzo niski indeks glikemiczny. więcej »

 
Dieta bikini
19 maja 2015, 02:05

Masz zaplanowane wakacje i kilka lub więcej kilogramów do zrzucenia? Przymierzałaś już bikini i niestety nie wyglądasz w nim dobrze? Masz jeszcze trochę czasu, żeby to zmienić. Dobra dieta, dużo błonnika, woda, regularne jedzenie, sport. Właściwie każdy wie, że to najlepszy sposób. Czasami ma tylko jedną wadę – nie działa z dnia na dzień. Może przychodzi Ci do głowy, żeby coś połknąć dla przyśpieszenia procesu chudnięcia? Jeśli tak to polecamy książkę Agnieszki Czerwińskiej „Śmierć Grubej Berty” . więcej »

 Modny jarmuż
21 kwietnia 2015, 02:04

Do niedawna służył jedynie do ozdabiania półmisków. Ale w końcu nadeszła era jego świetności. Od lat był w polskiej kuchni zapomniany, choć już w starożytności doceniano jego zdrowotne właściwości. Ta odmiana kapusty o długich pomarszczonych liściach w kolorach zieleni i fioletu jest bezcennym źródłem białka, błonnika i witaminy C. Doskonałym przeciwutleniaczem pełnym potasu i wapnia. Podobnie jak brokuły i kapusta zawiera także sulforafan – substancję o silnym działaniu antynowotworowym. więcej »

Wiosenne porządki
11 kwietnia 2015, 02:04

 Kto nie chce stracić kilku kilogramów na wiosnę niech podniesie rękę. W końcu to czas zmiany garderoby i pokazania swojego ciała szerszej publiczności. Ale co najważniejsze lepszego samopoczucia i siły by dobrze znieść przesilenie wiosenne. więcej »

 
Z dzieckiem na majówkę
1 kwietnia 2015, 02:04

Jak pokazują badania „Czas wolny Polaków” przeprowadzone przez CBOS, aż 52 proc. Polaków spędza wolny czas na kanapie przed telewizorem. Niestety tylko 13 proc. rodaków woli przebywać na świeżym powietrzu uprawiając sport lub wyjeżdżając za miasto. Jak zatem zachęcić dzieci do aktywności i zdrowego stylu życia, kiedy dorośli dają taki przykład?    więcej »

Zamiast marzyć zacznij działać
22 marca 2015, 02:03

Pierwszy dzień wiosny mamy już za sobą. I pewnie pierwsze krytyczne spojrzenie w lustro też. Tu i ówdzie odkrywamy więcej ciała, wiotki brzuch i bladą skórę. To budzi w nas wiele emocji. Nie czas jednak się poddawać, trzeba działać. W ciągu miesiąca przy odrobinie systematyczności można wrócić do pełnej letniej formy i dobrego wyglądu. Bez restrykcyjnych wyrzeczeń uda się osiągnąć wiele. Oto podstawowe zasady dobrej wiosennej formy  więcej »

5 tricków, które pomogą Ci zmienić styl życia na zdrowszy
12 marca 2015, 02:03

Polacy w dość prosty sposób podchodzą do jednej z najważniejszych sfer życia, jaką jest żywienie. Zazwyczaj głównym motto, którym kierują się rodacy jest „dużo i smacznie”, co niekoniecznie oznacza „zdrowo”. Obecnie w mediach popularyzowany jest zdrowszy styl życia i odżywiania, dlatego przedstawiamy kilka prostych tricków, które znacznie ułatwią nam wprowadzanie zmian do jadłospisu. więcej »

 
wybierz stronę