Felietony i Porady

Dobra Forma

Dobra Forma

Owoce, które oczyszczą, odmłodzą i odchudzą

18 maja 2018, 03:05

Drzewko czereśniowe należy do najstarszych drzew na świecie. Czereśniami zajadali się już nasi przodkowie żyjący w okresie paleolitu. Ciemne, czarne po jasnożółte uprawiane są w Ameryce Północnej, Europie, Azji Zachodniej oraz na Kaukazie. Także w naszym kraju cieszą się dużą popularnością.   więcej »

Pielęgnacja 365, czyli idealne ciało nie tylko w wakacje
17 maja 2016, 10:05

Posiadanie perfekcyjnego ciała bez fałdki tłuszczu to marzenie większości z nas. Już od wczesnej wiosny rozpoczynamy serie ćwiczeń, próbujemy diet „cud”, ograniczamy słodkości. Ciężka praca przynosi efekty, ale jak zatrzymać je na dłużej, aby pięknym ciałem cieszyć się nie tylko w trakcie lata, ale przez cały rok? więcej »

ARTIS - nowe miejsce na sportowej mapie Warszawy
25 kwietnia 2016, 12:04

W połowie kwietnia na warszawskim Wilanowie otworzył swe podwoje najnowocześniejszy klub fitness w Polsce. ARTIS Wellness Club to wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o osobach, dla których ruch i zdrowie są ważnymi elementami życia. więcej »

Dieta młodego sportowca
12 kwietnia 2016, 12:04

Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży to najlepszy sposób wsparcia ich prawidłowego rozwoju. Jednak, aby w pełni wykorzystać ich sportowy potencjał niezbędne jest połączenie pasji do sportu z dbałością o odpowiednio zbilansowaną dietę. Jaki zatem powinien być jadłospis młodych sportowców? Na co zwracać uwagę i czego unikać, aby w pełni wykorzystać wszystkie siły witalne drzemiące w młodym organizmie? Na te i inne pytania odpowiada Katarzyna Zadka, dietetyk programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. więcej »

 
Zacznij i wytrwaj. Bez wymówek. - nowa akcja marki 4F
10 marca 2016, 12:03

Wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca, budzi się w nas chęć do wznowienia lub rozpoczęcia aktywności sportowej. Sport sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu i kształtowaniu atrakcyjnej sylwetki, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. więcej »

Otulanie
25 lutego 2016, 02:02

Otulanie to jedna z najstarszych, a jednocześnie najbardziej znanych, lubianych i cenionych metod radzenia sobie z niemowlęciem. O pozytywnym wpływie otulania na rozwój noworodka powiedziano już niemal wszystko, udowadniając ponad wszelką wątpliwość,że to dobry, bezpieczny i sprawdzony sposób na długi sen noworodka. więcej »

Baby – shower, czyli mamy bal
25 lutego 2016, 02:02

Baby – shower, czyli mamy bal Przyszła mama na swój bal. Baby – shower, bo o nim mowa, to czas radości, prezentów, zabawy. Aby baby – shower mogło się udać, potrzebny jest plan działania. Ta impreza rządzi się swoimi prawami!. Na Zachodzie bardzo popularne jest urządzanie przyjęć przed narodzinami dziecka, na których przyszła mama i najbliższe kobiety z jej otoczenia świętują zbliżające się przyjście na świat maleństwa. Takie przyjęcia nazywa się „baby shower”, a nazwa pochodzi od angielskiego słowa „prysznic” i oznacza w przenośni zalewanie młodej mamy deszczem prezentów i serdeczności. więcej »

 
Super słodycze z dodatkiem chlorelli od Purella Food
18 lutego 2016, 12:02

Super żywność, która potrafi zneutralizować skutki niewłaściwego trybu życia jest coraz bardziej popularna. Połączona z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną zapewni nam zdrowie, dobre samopoczucie oraz idealną sylwetkę. Purella Food, chcąc ułatwić drogę do zdrowego odżywiania, wzbogaca swoje portfolio o dwa zaskakujące produkty bogate w chlorellę – Greendox oraz Chlorella Natural Energy Bar.  więcej »

Zadbaj o swoje zdrowie - gotuj świadomie!
16 lutego 2016, 04:02

81% Polaków twierdzi, że prawidłowo się odżywia. Niestety od samej deklaracji do właściwej praktyki jest jeszcze daleka droga. Jak zatem gotować, aby zachować jak największą ilość wartości odżywczych w przygotowywanych posiłkach? Jakie błędy najczęściej popełniamy w kuchni? Czy istnieją proste sposoby, które pomogą nam w przyrządzaniu zbilansowanego jedzenia? więcej »

Soczewica
1 lutego 2016, 02:02

Soczewica, podobnie jak groch czy fasola, należy do grona roślin strączkowych. Niestety w przeciwieństwie do nich, wciąż nie cieszy się dużą popularnością w naszych kuchniach. Jest to duży błąd ponieważ soczewica stanowi istny magazyn substancji odżywczych. więcej »

 
Dziecko w restauracji. Jak sobie poradzić?
25 stycznia 2016, 11:01

Pierwsza wizyta dziecka w restauracji to nie lada przeżycie zarówno dla malucha, jak i świeżo upieczonych rodziców. Co zrobić, aby rodzinny wypad na obiad nie okazał się być horrorem? Jak uczyć pociechę właściwych zachowań od małego?  więcej »

DOTYKAM=WYGRYWAM
21 września 2015, 02:09

Według przeprowadzonych badań* blisko połowa polskich kobiet jest właścicielką ponad 6 biustonoszy, a dwie trzecie Polek przyznało się do posiadania takich, których nie nosiły od co najmniej roku! Ponad połowa naszych rodaczek deklaruje, że wykonuje samobadanie piersi, lecz zaledwie 20% z nich robi to regularnie, raz w miesiącu. Ponadto ponad połowa badanych od co najmniej roku nie konsultowała rozmiaru biustonosza z profesjonalną brafitterką. Najwyższy czas więc kompleksowo zadbać o zdrowie piersi i wyczyścić szuflady z zalegających w nich, źle dopasowanych biustonoszy! więcej »

Gdy niemowlę nie chce spać
25 sierpnia 2015, 02:08

O pozytywnej roli snu dla rozwoju malucha nie trzeba przekonywać nikogo. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że w czasie snu maluchy rosną, zbierają siły na odkrywanie świata, szybko się regenerują. A dzięki typowemu dla drzemki i snu spowolnieniu pracy serca i nerek dziecko naprawdę wypoczywa. Ale i to nie wszystko. Niemowlę, które dobrze śpi, ma większą odporność, szybciej się uczy i lepiej rozwija. Tylko co zrobić, gdy pociecha spać nie chce? więcej »

 
wybierz stronę