Felietony i Porady

Janusz Kaniewski

Dodano 18 maja 2009 01:05, przez NS
Janusz Kaniewski

Projektuje auta dla Ferrari, sprzęt dla Rossignola i buty dla Fila. Janusz Kaniewski, uważany na świecie za jednego z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych projektantów młodego pokolenia, otwiera w Warszawie swój pierwszy butik-galerię. Następne w Wiedniu i Paryżu.

Kaniewski Haute Design, butik, który projektant otwiera we wrześniu w Warszawie, będzie pierwowzorem dla całej sieci. W 2009 r. planuje uruchomienie sprzedaży w Wiedniu, Paryżu, Turynie i Wenecji. Kameralny, lokalny, a jednocześnie międzynarodowy - taki ma być sklep Kaniewskiego. Skromne, niemal sterylne pomieszczenie. Kluczową rolę odgrywa tam sztuka, przedmioty projektowane przez Kaniewskiego, a także projekty bliskich mu ideologicznie i zaprzyjaźnionych designerów z całego świata. Na razie nie chce podać ich nazwisk. W butiku pojawią się na pewno pojedyncze egzemplarze: kieliszki, lampy, buty, galanteria skórzana, odzież, szkice projektów.

Projektant uważa, że polska klasa średnia dojrzała do stylowych detali, nie chce kupować już produktów ze znanym wyeksponowanym logo.  Szukamy inspiracji, by dobrze się ubierać i umiejętnie kompletować wyposażenie wnętrz.

Wszystkie jego prace łączy motyw drogi: projektował dla Ferrari, Lancii i Hondy. Jest twórcą aktualnego czerwonego logo Fiata, a w butach narciarskich jego autorstwa  ściga się Hermann Maier

Zgodnie z poprzednim przeznaczeniem tego miejsca Kaniewski będzie tu sprzedawał także wino. Tyle że własne. Z Valdobbiadene w północnych Włoszech sprowadza Cartizze, najwyższą apelację Prosecco, jednego z najmodniejszych obecnie win w Niemczech, Skandynawii i USA. W okolicach Alby zasadził własne cru Barolo. Ale zanim projektant doczeka się zbiorów z własnych upraw, będzie serwować wino Giovanni Rosso, by wykreować modę na aperitif - zjawisko dwa lata temu modne we Francji, Włoszech i Hiszpanii. Biznesmeni zamiast po pracy iść do pubu, zaczęli łączyć negocjacje z winem i wystawą w galerii. Zobaczymy czy ta moda przeniesie się do Polski?!

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Komentarze użytkowników sophisti.pl